بلاگ

مهم‌ترین نشانه‌های ترکیدن باتری تیبا و پراید که باید جدی بگیرید!

ترکیدن باتری شاخص

مطمئنا برای ترکیدن باتری تیبا و پراید دلایل مختلفی را می توان مطرح کرد. این دلایل هر کدام بر روی وضعیت ماشین شما تاثیر گذار هستند. توجه داشته باشید که ترکیدن باتری ماشین می تواند یک مشکل بزرگ برای شما به حساب بیاید. چرا که این مسئله به صورت مستقیم بر روی سلامت موتور و سایر قسمت های مربوط به جلو بندی ماشین تاثیر گذاشته و این قسمت ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. حتما شما هم تا کنون از خود پرسیده اید که دلیل اصلی ترکیدن باتری تیبا و پراید چیست؟ امروز در این مقاله قصد داریم تا دلیل اصلی ایجاد این مشکل را برای شما شرح دهیم. فروشگاه اینترنتی ما می‌تواند به شما در خرید لوازم یدکی تیبا و نیز پراید کمک کند.

ترکیدن باتری 1

 

نشانه های ترکیدن باتری تیبا و پراید

به صورت کلی شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که ترکیدن باتری از قبل علامت خاصی ندارد. اگر باتری ماشین شما دود کرد و آتش گرفت، بهتر است که به سرعت از آن فاصله بگیرید. یک باتری از قسمت های فلزی زیادی تشکیل شده است و این قسمت ها در برخی از مواقع همچون ترکش عمل می کنند. در هنگام انفجار باتری ماشین، ممکن است که باتری به شما آسیب های فیزیکی زیادی وارد کند.

پس، اگر شما مشاهده کردید که باتری پراید یا باتری تیبای شما داغ کرده، دود می کند یا اینکه آتش کرده است، بهتر است که به سرعت از آن فاصله بگیرید. این مسئله برای نجات جان شما ضروری است. البته که گاهی اوقات ترکیدن باتری فشار زیادی را به ماشین وارد نکرده و خود باتری و اسید موجود درون آن به زمین می ریزند. ولی از قدیم گفته اند که احتیاط شرط عقل است. اگر شما به صورت محتاطانه عمل کنید، می توانید جلوی آسیب فیزیکی به خود را بگیرید و برای خرید لوازم یدکی پراید و تیبا می توانید به سایت فروشگاهی اتوپراید مراجعه نمایید .

همچنین بخوانید:  ترمز دیسکی و کاسه ای | تفاوت‌ها، مزایا و معایب

نشانه های ترکیدن باتری پراید و تیبا عبارتند از:

 • کاهش قدرت استارت: اگر متوجه شدید که قدرت استارت خودرو شما کم شده است، ممکن است باتری ضعیف شده باشد و در شرف ترکیدن باشد.
 • روشن شدن چراغ چک: روشن شدن چراغ چک می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در سیستم برق خودرو باشد، از جمله باتری.
 • بوی اسید: اگر بوی اسید از باتری به مشام می‌رسد، ممکن است باتری نشت کرده باشد و در شرف ترکیدن باشد.
 • تغییر شکل باتری: اگر باتری تغییر شکل داده است، مانند باد کردن یا خم شدن، ممکن است در شرف ترکیدن باشد.
 • وجود خوردگی: اگر روی باتری خوردگی وجود دارد، ممکن است نشانه ای از نشت اسید باشد و باتری در شرف ترکیدن باشد.

 

مقالات مرتبط: ” برق دزدی ماشین چیست؛ علائم برق دزدی در پراید و تیبا را بشناسید “

 

راه های جلوگیری از ترکیدن باتری تیبا و پراید

حتما شما هم از خود می پرسید که راه های جلوگیری از ترکیدن باتری کدام اند؟ در پاسخ به این سوال، باید به این مسئله اشاره کنم که باتری می تواند بسته به دلایل مختلفی منفجر شود. همیشه این دلیل مربوط به خراب بودن یا قدیمی بودن باتری نیست. گاهی اوقات استفاده نا درست از ماشین، باتری به باتری کردن و خارج شدن باتری از مدار می تواند باعث انفجار آن شود. بهترین توصیه ای که می توانم در این زمینه برای شما داشته باشم، این است که دمای ماشینتان را پایین نگه دارید و آن را از محیط های خطرناک دور کنید.

ترکیدن باتری 2

 

محیط های خیلی داغ یا محیط هایی که در آنها جرقه وجود دارد به راحتی باتری را منفجر می کنند، البته این به لوازم یدکی پراید یا تیبا هم دارد، همچنین، شما تحت هیچ شرایطی نباید آتش یا سیگار یا هر ماده داغ دیگری را به باتری ماشین نزدیک کنید. این مسئله به صورت مستقیم بر روی سلامت کلی و جامع ماشین شما تاثیر گذار بوده و می تواند باعث انفجار باتری ماشین شود. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از خطرناک ترین موادی که می توانند باعث ترکیدن باتری تیبا و پراید شوند را مشاهده کنید.

 • خرابی و اتصالی کابل ها
 • آتش و خاکستر سیگار
 • شعله های آتش
 • جرقه های استاتیک
 • جرقه های معمولی
 • شل شدن و آسیب دیدن اتصال های باتری
همچنین بخوانید:  بهترین زمان تعویض آب و هواگیری رادیاتور پراید

 

مقالات مرتبط: ” مهم ترین دلایل ریپ زدن پراید و راهکار حل آن “

 

دلایل ترکیدن باتری تیبا و پراید

حال که مباحث مقدماتی مربوط به ترکیدن باتری تیبا و پراید را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا با هم به سراغ دلایل این اتفاق برویم. حتما می دانید که باتری یکی از مهم ترین قطعات ماشین است که وظیفه روشن کردن و تامین برق را به عهده دارد. خرابی باتری می تواند مشکلات متعددی را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه شما می توانید چند مورد از مهم ترین دلایل ترکیدن باتری تیبا و پراید را مشاهده کنید.

شارژ بیش از حد باتری

شاید مهم ترین دلیلی که می توان برای ترکیدن باتری ماشین در نظر گرفت شارژ بیش از حد است. باتری های اتمی فقط میزان خاصی از انرژی را ذخیره می کنند. هنگامی که شارژ باتری بیش از حد مجاز شود، اسید های موجود درون باتری جوش آمده و بخار اسیدی ایجاد می کنند. در یک شرایط به این صورت باتری به طور کامل منفجر می شود. پس، بهتر است که سطح ولتاژ باتری را نگاه کنید و با توجه به آن زمان شارژ را مدیریت نمایید.

 

برای خرید انواع لوازم یدکی خودروهای سایپا با بالاترین کیفیت و کم‌ترین هزینه، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

تماس با کارشناسان اتوپراید:

اتوپراید، خرید بهترین قطعات با پایین‌ترین قیمت بازار

 

تولید بخار اسیدی به علت مسدود شدن دریچه ها

مسدود شدن دریچه ها بدون شک آسیب های جدی را برای باتری ماشین به همراه دارند. یکی از مهم ترین دلایل ترکیدن باتری تیبا و پراید هم مسدودی دریچه ها است. دریچه ها وظیفه خروج بخار اسیدی را به عهده دارند. اگر در باتری یک بخار اسیدی ایجاد شود، از طریق دریچه های ماشین خارج خواهد شد. اگر دریچه های باتری بسته شده باشند و باتری نتواند بخار اسیدی را خارج کند، مطمئنا منفجر می شود. پس بهتر است که دریچه های باتری را نیز بررسی کنید.

همچنین بخوانید:  بهترین مارک لنت ترمز پراید و تیبا کدام است؟

سومین دلیل ترکیدن باتری تیبا و پراید، وجود اتصالی

سومین و آخرین دلیل ترکیدن باتری پراید و تیبا که در این مقاله آن را بررسی می کنم، وجود اتصالی های قطبی و غیر قطبی در میان مدار های اصلی باتری ماشین است. هنگامی که اتصال های کوتاهی در دو سر باتری ایجاد شود، احتمال ترکیدن این قسمت از ماشین افزایش پیدا می کند. هنگامی که شما استارت و موتور ماشین خود را به موقع سرویس کنید، به راحتی می توانید از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

ترکیدن باتری 3

 

جالب است بدانید که کثیف بودن، جدا شدن یا آسیب دیدن کلتکور سیم پیچ باتری هم می تواند باعث ایجاد اتصالی شود. اتصالی هم باعث انفجار می شود. پس، شما باید به خوبی بتوانید این مباحث را مورد بررسی قرار دهید. اگر شما به صورت روزانه یا هفتگی و ماهانه مقداری زمان را صرف بررسی و سرویس ماشین خود کنید، مطمئنا با هیچ مشکلی در این زمینه مواجه نخواهید شد. بهتر است که هر چند وقت یک بار هزینه ای را صرف سرویس ماشین کنید تا با  ترکیدن باتری مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت نشوید.

نکاتی در مورد تعویض باتری پراید و تیبا:

 • هنگام تعویض باتری، از عینک و دستکش ایمنی استفاده کنید.
 • باتری را در مکانی تهویه مناسب تعویض کنید.
 • از ابزار مناسب برای تعویض باتری استفاده کنید.
 • باتری را به طور صحیح دفع کنید.

برای تعویض باتری پراید و تیبا می توانید به یک مکانیک مراجعه کنید.

اگر شما به دنبال یک منبع معتبر در جهت خرید لوازم یدکی پراید، لوازم یدکی پراید 131 یا لوازم یدکی تیبا هستید، می توانید با خیال راحت از فروشگاه اینترنتی ما استفاده کنید. وب سایت ما یکی از معتبر ترین مراکز فروش لوازم یدکی پراید 111 به حساب می آید.

4 دیدگاه در “مهم‌ترین نشانه‌های ترکیدن باتری تیبا و پراید که باید جدی بگیرید!

 1. سهراب مجیدی گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم آسیب دیدن کلتکور سیم پیچ باتری هم میتونه باعث ترکیدن باتری ماشین بشه؟

  1. manager.kh گفت:

   سلام دوست عزیز.
   بله آسیب دیدن کلتکور سیم پیچ باتری می تواند باعث ایجاد اتصالی شود. اتصالی هم باعث انفجار می شود.

 2. رضا گفت:

  میخواستم بدونم علت ترکیدن باطری اتمی ماشین چیه؟

  1. manager.f گفت:

   خیلی دلایل مختلف ممکنه داشته باشن ولی اصلی ترین دلایلش ممکنه خارج‌نشدن گاز هیدروژن از دریچه ها باشه ممکنه از هوای خیلی گرم و کارکرد بالا باشه و یا اتصالی داخلی و ایجاد جرقه اون اطراف هم میتونه یکی از علت های ترکیدن باطری اتمی ماشین شما باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *